Pomoc dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy

Kobiety w Centrum solidaryzują się z ogarniętą wojną Ukrainą. Mobilizujemy wszystkie nasze siły, aby pomóc najbardziej potrzebującym. Podczas Akademii Liderek Kobiet w Centrum będziemy prowadzić zbiórkę na rzecz uchodźców z Ukrainy, a już teraz organizujemy pomoc na szczeblu lokalnym.

Akademia Liderek już za tydzień, ale ze względu na dramatyczną sytuację za naszą wschodnią granicą nie jesteśmy w stanie cieszyć się tym wydarzeniem i zajmować się wyłącznie dopinaniem szczegółów Akademii na ostatni guzik. Rozszerzamy nasze działania i dołączamy do zbiórek na rzecz Ukrainy.

Nasze siostry z Ukrainy bardzo nas potrzebują. Dlatego w czasie Akademii Liderek w dniach 4-6 marca 2022 r., równolegle z warsztatami, będziemy prowadzić akcję pomocową i zbierać najpotrzebniejsze rzeczy, które trafią do uchodźców z Ukrainy. Potrzebujemy przede wszystkim:

  • jedzenie z dłuższym terminem przydatności; mleko w proszku dla dzieci (1,2,3); obiadki dla niemowląt w słoiczkach; tubki owocowe dla starszych dzieci
  • podstawowe leki: przeciwbólowe, przeciwzapalne, bandaże, plastry, leki przeciwgorączkowe dla dzieci
  • środki do dezynfekcji rąk i płyny antyseptyczne
  • pieluchy i chusteczki nawilżane
  • środki higieny osobistej (w tym podpaski, tampony)

Zebrane produkty przekażemy potrzebującym. Zachęcamy Was do udziału w naszej zbiórce podczas Akademii Liderek, ale również do włączenia się lub organizację własnych akcji lokalnych w swojej społeczności. Kobiety w Centrum w Kociewie na Pomorzu, Elblągu i Lublinie już działają w tym zakresie i o wszystkich szczegółach dotyczących tego, jak można pomóc informują za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Zbieramy:

  • ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWĄ: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.
  • KOSMETYKI I CHEMIĘ: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania i mycia naczyń.
  • ŚRODKI OPATRUNKOWE: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.
  • NOWE KOCE I ŚPIWORY

Obecnie organizujemy pomoc doraźną, ale i długoterminową, która trafi do uchodźców przybywających z ogarniętego wojną kraju. Sprawdzajcie na bieżąco w jaki sposób możecie włączyć się w nasze akcje lokalne i co aktualnie zbieramy. Wojna to dramat wielu ludzi i cierpienie całych rodzin – nie możemy przejść obok tego obojętnie, pomagajmy!

Ukraino, jesteśmy z Wami! Слава Україні!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *