I Akademia Liderek Kobiet w Centrum

I Akademia Liderek Kobiet w Centrum

Ten weekend należał do kobiet! Za nami 3 dni warsztatów i wspólnej pracy. Dziękujemy Wam serdecznie za nieskończone pokłady dobrej energii, motywacji, wzajemnego wsparcia. Dziękujemy za Wasze wielkie serce okazane podczas zbiórki dla uchodźców z Ukrainy. To dzięki Wam Akademia była tak niesamowitym, rozwijającym i niezapomnianym doświadczeniem.

Inauguracja I edycji Akademii Liderek to szereg wspaniałych gości i partnerów, którzy od samego początku wspierali nasz projekt. W piątek byli z nami m.in. prof. Marcin Wiącek Rzecznik Praw Obywatelskich, Władysław Kosiniak-Kamysz – były minister pracy i polityki społecznej, Katarzyna Pszczoła przedstawicielka Komisji Europejskiej w Warszawie, Luisa Prista przedstawicielka Komisji Europejskiej oraz Marcin Marzec burmistrz Sandomierza i Marcin Piwnik starosta sandomierski. Ogromnym zaszczytem było dla nas wysłuchanie Daryny Onyshko, która mówiła o dramatycznej sytuacji Ukrainy i o wielkiej woli walki swoich rodaków.

Na oficjalnym otwarciu jednak się nie skończyło. Już pierwszego dnia rozpoczęłyśmy wykłady z przedstawicielkami NDI Anną Makówką-Kwapisiewicz, Hrystyną Zanyk, Mileną Kowalską i Dorotą Bąbiak-Kowalską oraz Fundacji Onkocafe – Anną Kupiecką i Adrianną Sobol.

Sobota była naprawdę pracowita! Cały dzień spędziłyśmy na szkoleniach i warsztatach z najlepszymi trenerkami w Polsce: Agnieszką Plencner, Magdą Tchórznicką, Lidią Buksak, Urszulą Pasławską, Izabelą Woźnicką, Aleksandrą Polak oraz Joanną Warechą. Nie zabrakło również wspaniałych niespodzianek m.in. wieczornego spaceru po sandomierskim rynku, podczas którego Ratusz został podświetlony na różowo specjalnie dla Kobiet w Centrum.

Ostatni dzień warsztatów to praktyczne zajęcia z Onkocafe dotyczące profilaktyki badań piersi oraz wykład adw. Aleksandra Woźnickiego o mobbingu i prawie pracy. Ogromną przyjemnością i zaszczytem była możliwość wysłuchania Agnieszki Kłos-Siddiqui, prezeski firmy Provident Polska oraz Iwony Jacaszek-Pruś, dyrektor ds. korporacyjnych w Kompanii Piwowarskiej, które opowiadały o swoich doświadczeniach w drodze na szczyt.

Podczas Akademii Liderek cały czas byłyśmy myślami z naszymi siostrami z Ukrainy. Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za wsparcie naszej zbiórki na rzecz uchodźców. Zebrane dary już trafiły do potrzebujących kobiet i dzieci uciekających przed wojną. Pomoc jednak nadal jest potrzebna, dlatego działamy dalej na szczeblu lokalnym i wspieramy Ukrainę w tej tragicznej i nieuzasadnionej wojnie.

Z Sandomierza wyjeżdżamy pełne entuzjazmu i gotowości do działania. Dziękujemy Wam serdecznie za nieskończone pokłady dobrej energii, motywacji, wzajemnego wsparcia. To dzięki Wam Akademia okazała się być tak niesamowitym, rozwijającym i niezapomnianym doświadczeniem. Z Wami nie ma rzeczy niemożliwych! Dziękujemy, że jesteście i ruszamy razem do pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *