Kobiety w Centrum solidarne z Ukrainą

Kobiety w Centrum solidarne z Ukrainą

Podczas Akademii Liderek Kobiet w Centrum cały czas pamiętałyśmy o naszych bohaterskich siostrach z Ukrainy. Dziękujemy Wam za wielkie serce i dołączenie do naszej zbiórki. Udało nam się zgromadzić naprawdę ogromną liczbę darów, które już trafiają do potrzebujących.

W tych wyjątkowych dla nas chwilach byłyśmy myślami z naszymi bohaterskimi siostrami z Ukrainy. Podczas warsztatów rozmawiałyśmy o tym, jak możemy pomóc i wymieniałyśmy się swoimi doświadczeniami wolontariackimi – czego brakuje? w jakiej formie pomagać? jak organizować efektywną i skuteczną pomoc.

Dziękujemy Wam serdecznie za udział w naszej zbiórce darów dla kobiet i dzieci uciekających przed wojną. Zebrałyśmy mnóstwo niezbędnych środków higienicznych, koców, śpiworów, podstawowych kosmetyków, leków i środków opatrunkowych. Serdecznie dziękujemy lokalnym władzom – burmistrzowi Marcinowi Marcowi oraz staroście Marcinowi Piwnikowi za pomoc w przetransportowaniu darów do potrzebujących uchodźczyń.

Ogromne podziękowania dla adw. Izabelli Woźnickiej i adw. Aleksandra Woźnickiego z WP Law Kancelaria Prawna Woźniccy & Partners sp.j. za nieocenioną pomoc w kwestiach prawnych. Dziękujemy za możliwość skonsultowania prawnych aspektów zbiórek oraz pomoc w organizacji zakwaterowania i pracy dla uchodźców.

Absolutnym zaszczytem było dla nas goszczenie podczas Akademii Daryny Onyshko i Hrystyny Zanyk. Dziękujemy za dołączenie do nas i opowiadanie o wielkiej determinacji Waszych rodaków w obronie wolności i niezależności. Jesteśmy z Wami i będziemy robić wszystko co w naszej mocy, aby dalej wspierać Ukrainę w tej tragicznej i nieuzasadnionej wojnie.

Слава Україні! 

 

Fot. Kobiety w Centrum & Urząd Miejski w Sandomierz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *