Dzień Kobiet z Kobietami w Centrum

Dzień Kobiet z Kobietami w Centrum

To pierwszy Dzień Kobiet naszego stowarzyszenia. Świętowałyśmy go przez cały tydzień i w całej Polsce – wsparcie dla naszych sióstr z Ukrainy, finał AKADEMII LIDEREK KOBIET W CENTRUM, spotkanie Kobiety Mazowsza w Radomiu, kurs krav magi i samoobrony w gminie Nowiny, warsztaty z wystąpień publicznych i wiele innych.

W tym roku wszystkie święta i wydarzenia zdominowane są wojną w Ukrainie. My także nie możemy pogodzić się z tym niesprawiedliwym i nieuzasadnionym atakiem Rosji. 8 marca byłyśmy myślami z naszymi siostrami z Ukrainy, które walczą o wolność swojego kraju. Wspieramy również uchodźczynie  poprzez zbiórki rzeczowe i pieniężne. Pierwsze partie darów trafiły do nich tuż po finale AKADEMII LIDEREK. Pamiętamy jednak, że nasza pomoc musi mieć charakter długofalowy, a nie tylko „tu i teraz”.

– Przed wojną uciekają przede wszystkim kobiety z małymi dziećmi. Te bohaterki nie mają ze sobą prawie nic. Ich tragedia wyzwoliła w nas pokłady najlepiej pojętej solidarności, nie tylko uniwersalnej, ale też tej kobiecej. Kiedy kobieta widzi drugą kobietę z małym dzieckiem, uruchamia się w niej coś, czego mężczyźni nie są w stanie pojąć. Nawet w naszej komunikacji coś się zmienia – mówiła w wywiadzie dla Interii Magdalena Sobkowiak-Czarnecka, prezeska Kobiet w Centrum.

Całość znajdziesz w naszej zakładce: Media o nas

8 marca wystartowały również zajęcia z samoobrony w gminie Nowiny. To dla nas zaszczyt, że mogłyśmy być partnerem tego wydarzenia. Dziewczyny dowiedziały się jak ochronić swoje życie i zdrowie poznając tajniki krav magi – izraelskiego, nowoczesnego systemu samoobrony i walki wręcz. Techniki te umożliwiają obronę przed atakiem, zminimalizowanie obrażeń i w konsekwencji pokonanie agresora. Dziewczyny, wielkie brawa za wasze zaangażowanie w treningi i nieuleganie zakwasom!

Współorganizowałyśmy również fantastyczne spotkanie pod hasłem „Kobiety Mazowsza” w Radomiu. Magdalena Sobkowiak-Czarnecka – prezeska Kobiet w Centrum  mówiła o tym, jak można wykorzystać energię i zaangażowanie kobiet w życiu publicznym.

Dziewczyny z Kobiet w Centrum szkoliły się w tych wyjątkowych dniach również z wystąpień publicznych. AKADEMIA LIDEREK oraz facebookowe wyzwanie Lidii Buksak „Kobiecy Sprint na Scenę” dodały dziewczynom pewności siebie i zmotywowały je do mówienia głośno o swoich przekonaniach, pragnieniach i celach.

Nasze oddziały regionalne zorganizowały spotkania, podczas których rozmawiały o siostrzeństwie, okazywaniu sobie wsparcia i docenianiu siły kobiet. Elbląg, Podkarpacie, Ziemia Lubuska z głowami pełnymi pomysłów zaplanowały swoje działania i projekty na najbliższe miesiące. Dziewczyny, Wasze zaangażowanie i niegasnąca gotowość do działania są niesamowite!

W ciągu tego pracowitego i motywującego tygodnia, my – kobiety, dostałyśmy masę życzeń, kwiatów i czekoladek, ale wszystkie wiemy, że nie to jest najważniejsze. Najważniejsze, aby zmieniać świat w taki sposób, aby nikt nie doznawał tragedii wojny; abyśmy nie musiały z niczego rezygnować tylko dlatego, że jesteśmy kobietami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *