INAUGURACJA ODDZIAŁU MAZOWSZE PÓŁNOC

INAUGURACJA ODDZIAŁU MAZOWSZE PÓŁNOC

INAUGURACJA ODDZIAŁU MAZOWSZE PÓŁNOC

 

– Cieszymy się, że działamy razem i mamy nadzieję, że zarazimy do współpracy inne kobiety. To niesamowite, że nasza inauguracja zgromadziła ponad 400 wspaniałych kobiet z całego regionu! Będziemy dla siebie siostrami, żeby działać i wspierać się wzajemnie. Wierzymy w kobiecą siłę i dlatego tworzymy Kobiety w Centrum – mówiły organizatorki spotkania w Płocku.

14 maja w Teatrze Dramatycznym w Płocku miała miejsce uroczysta inauguracja oddziału Mazowsze Północ, w której wzięło udział ponad 400 kobiet. Dziewczyny miesiącami pracowały nad tym wspaniałym wydarzeniem przepełnionym atrakcjami.

– Jako Kobiety w Centrum jesteśmy obecne we wszystkich województwach w całej Polsce i bardzo cieszy nas, że Północne Mazowsze również ma swój oddział. Łączy nas tutaj pasja, energia do działania i kobieca perspektywa. Chciałyśmy, aby wszyscy zobaczyli to podczas naszej inauguracji – mówią organizatorki.

Po oficjalnym otwarciu i wystąpieniach zaproszonych gości miałyśmy przyjemność wysłuchać premierowego stand-upu „M jak Kobieta” Joanny Warechy – dziennikarki, członkini Kobiet w Centrum –, który stanowił pierwszą odsłonę w serii „Osobiście nie polecam”. Miałyśmy również zaszczyt obejrzeć spektakl biskupieckiego teatru Na Przekór, pt. „Zaginiona” autorstwa Magdaleny Pąk. Nie zabrakło oczywiście dyskusji o naszej misji i wizji oraz loterii-niespodzianki, w której nagrodami były bluzy i gadżety Kobiet w Centrum.

Dziewczyny, dziękujemy Wam serdecznie za organizację inauguracji i pracę nad wszystkimi projektami, które bezbłędnie realizujecie i to z niesamowitą energią!

– Jestem niezmiernie dumna z dziewczyn! Wielkie gratulacje za ogrom pracy, który włożyły, abyśmy mogły się dzisiaj spotkać i to w tak wyjątkowej formie. Tak piękne spotkania pokazują jak ważna i potrzebna jest solidarność kobiet. Jest wiele do zrobienia, ale razem możemy wszystko. Kobiety w Centrum kolejny raz udowadniają, ze w jedności siła – różnimy się pochodzeniem, profesją, światopoglądem, ale rozumiemy się doskonale i działamy na rzecz kobiet – mówiła prezeska Kobiet w Centrum Magdalena Sobkowiak-Czarnecka.

Sobotnia inauguracja nie byłaby możliwa bez wsparcia grona partnerów i sponsorów:

 

Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Teatr Płocki

Andrzej Nowakowski – prezydent miasta Płock

Miasto Płock

Sylwester Ziemkiewicz – starosta Płocki

Starostwo Powiatowe w Płocku

Urząd Miejski Płońsk

Powiat Gostyniński

Starostwo Powiatowe w Gostyninie

Fundusze Europejskie dla Mazowsza

Starostwo Powiatowe w Płońsku

Piotr Jakubowski – wójt gminy Radzanowo

Gmina Baboszewo

Market „Krecik Bulkowo”

KGW w Pilichówku

Adam Nowakowski

Krzysztof Kacperski

Teatr amatorski Na Przekór

PTV: Płocka Telewizja

InfoPłock TV

RDC

Tygodnik Płocki

RadioSierpc

 

 

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego – Mazowsze serce Polski.

 

Organizatorki: Wiesia Rybicka-Bogusz; Dorota Żbikowska; Elżbieta Szymanik; Anna Klekowicka; Monika Stańczak; Zuzanna Baranowska-Lemmen; Maria Wróblewska; Joanna Warecha; Magdalena Kosielińska; Magdalena Matyszewska; Agnieszka Pielat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *