WSPÓŁPRACA Z FUNDACJĄ STOCZNIA

WSPÓŁPRACA Z FUNDACJĄ STOCZNIA

Kobiety w Centrum współpracują z Fundacją Stocznia

 

Na początku czerwca rozpoczęłyśmy współpracę z Fundacją Stocznia, która włącza obywateli i obywatelki w decydowanie o sprawach publicznych oraz pomaga organizacjom i samorządom realizować działania społeczne. Teraz pracujemy razem nad nowym projektem – Naradami Obywatelskimi o Kosztach Energii.

Wierzymy, że w obecnej sytuacji rekordowo wysokich kosztów energii każdy głos w dyskusji ma znaczenie. Dotyczy to również opinii nas-kobiet, które przecież codziennie mierzymy się zarówno z planowaniem budżetów domowych, jak i firmowych wydatków. Dlatego jako Kobiety w Centrum włączamy się w projekt Narad i organizujemy debaty na temat kosztów energii w całej Polsce.

Podczas spotkań organizowanych we współpracy z Fundacją Stocznia będziemy rozmawiać o ubóstwie energetycznym w Polsce. Problem ten dotyka bezpośrednio aż 10% polskiego społeczeństwa, a w szczególności mieszkańców małych miejscowości, emerytów i emerytek oraz osób z niskimi dochodami. W praktyce, ubóstwo energetyczne polega na tym, że nie jesteśmy w stanie ogrzać mieszkania i w wystarczającym stopniu korzystać z urządzeń elektrycznych. Razem chcemy wypracować rozwiązania dla tego problemu.

Naszym celem jest zainteresowanie ludzi tematem wysokich kosztów energii, pobudzenie do działania społeczności lokalnych oraz – kolejny już raz – udowodnienie, że kobiety mogą wypowiadać się na każdy temat i działać w każdej dziedzinie – także w tych, które określa się „męskimi”.

W ciągu najbliższego tygodnia spotkamy się w:

  • Zabrzu – 6 czerwca, godz. 18:00
  • Elblągu – 6 czerwca, godz. 16:30
  • Skalbmierzu – 7 czerwca, godz. 17:00
  • Radzanowie – 7 czerwca, godz. 16:00
  • Pilichówku – 8 czerwca, godz. 16:00
  • Kaliszu – 9 czerwca, godz. 17:30
  • Jarosławiu – 10 czerwca, godz. 16:00
  • Końskim – 10 czerwca, godz. 18:00

Szczegóły dotyczące Narad znajdziecie na stronie naradaoenergii.pl oraz na naszych fanpage’ach na Facebooku i Instagramie.

Zapraszamy Was serdecznie do udziału w debatach organizowanych przez Kobiety w Centrum i dziękujemy Fundacji Stocznia za tak ważną i potrzebną inicjatywę. To zaszczyt, że jesteśmy częścią tego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *