Kobiety w Centrum na Campus Polska Przyszłości

Kobiety w Centrum na Campus Polska Przyszłości

W dniach 26.08-01.09.2022 w Olsztynie odbyła się II edycja Campusu Polska Przyszłości.

Jest to niepowtarzalne wydarzenie dla młodych ludzi, chcących mieć wpływ na kierunek rozwoju Polski. Cieszymy się, że byłyśmy jego częścią.

Uczestnicy Campusu mieli możliwość zdobycia cennej wiedzy, a szczególnie atrakcyjne okazały się spotkania z ekspertami. Jedną z takich ekspertek była prezeska naszego Stowarzyszenia, Magdalena Sobkowiak, która wraz z ambasadorką Wielkiej Brytanii w Polsce, panią  Ann Clunes prowadziła debatę na temat równouprawnienia i luki płacowej. Niewiarygodne, że jeśli będziemy działać w takim tempie wciąż potrzebujemy ponad 130 lat by zarobki kobiet za tą samą pracę były równe zarobkom mężczyzn.

Miałyśmy też okazję wziąć udział w strefie NGO, będąc jedną z 10 wybranych z całej Polski organizacji. Agata Jackiewicz, Wiesia Rybicka-Bogusz, Ania Klekowicka, Monika Ziomek, Dorota Szymkiewicz, Ania Skolimowska i Agnieszka Petelicka przez cały dzień opowiadały o działaniach naszego Stowarzyszenia. Cieszymy się, że nasz namiot odwiedzili między innymi Ambasadorka Kanady Leslie Scanlon i Garry Kasparov.

Za nami bardzo owocny czas spędzony w gronie wspaniałych młodych ludzi. Mamy nadzieję pojawić się na kolejnej edycji Campusu Polska Przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *