Lidzbark Warmiński przez 2 dni był …. KOBIETĄ

Lidzbark Warmiński przez 2 dni był …. KOBIETĄ

W przedostatni weekend listopada Lidzbark Warmiński za sprawą Kobiet w Centrum stał się Kobietą. W Termach Warmińskich odbyła się Regionalna Akademia Liderek dla kobiet z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Wydarzenie patronatem honorowym objął Rzecznik Praw Obywatelskich, którego podczas Akademii reprezentował Zastępca RPO Valeri Vachev. Drugiego dnia spotkania w Lidzbarku Warmińskim warsztaty na temat „Unia jest kobietą” poprowadziła Aleksandra Szczerba z Zespołu Równego Traktowania w BRPO. W trakcie dwóch dni wspólnej pracy uczestniczki Akademii brały udział w następujących warsztatach:

  1. Rzecznik Praw Obywatelskich jako organ ochrony praw kobiet,
  2. Unia jest kobietą
  3. Siła Kobiet,
  4. Budowanie marki osobistej,
  5. Kompetencje liderskie,
  6. Poczucie własnej wartości i samoocena – jak zadbać o nie dla siebie i otoczenia,
  7. Zarządzanie zmianą,
  8. Jak z ograniczenia zrobić walor,
  9. Twoje prawa w pracy
  10. Czy pieniądze mają płeć?.

Ogromne wsparcie popłynęło Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego, które współfinansowało to wydarzenie, za co serdecznie dziękujemy. Współorganizatorem przedsięwzięcia było Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Podczas warsztatów uczestniczki miały okazję do rozmów, spotkań, a w szczególności do rozwijania swoich kompetencji liderskich, uczenia się aktywności w życiu publicznym, zawodowym, równouprawnienia na rynku pracy.

Przedsięwzięcie miało na celu podniesienie kompetencji kobiet w wielu obszarach tj. kompetencje liderskie, budowanie marki osobistej, wystąpienia publiczne, budowanie organizacji lokalnych, prawa kobiet. Wydarzenie w Lidzbarku Warmińskim promowało nowe formy i obszary uczestnictwa kobiet w kulturze oraz upowszechniało innowacyjne formy animacji w rozwiązywaniu problemów społecznych.

Drugiego dnia Akademii, na zakończenie, Panie skorzystały z zaproszenia Burmistrza Lidzbarka warmińskiego i mogły zwiedzić to piękne miasto.

Na zakończenia Akademii Liderek uczestniczki otrzymały stosowne certyfikaty i drobne upominki.

Partnerzy Regionalni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *